Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

PROGRAM RODZINA 500 PLUS

2016-03-25

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Paradyż informuje, że wydawane są na bieżąco wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego - program 500 plus. W/w wnioski dostępne są do pobrania i uzupełnienia w siedzibie tutejszego Ośrodka od godz. 7.30 - 15.30.

Ponadto informujemy, że uzupełnione wnioski będzie można składać od momentu startu programu, czyli od dnia 01 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie do 1 lipca 2016r., rodzice dostaną wyrównanie wstecz za 3 miesiące / od kwietnia / – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.
Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Paradyżu w godz. 7.30 - 15.30, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek (tj. wniosek przez internet) o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą: *portalu empatia.mrpips.gov.pl, *PUE ZUS, *ePUAP oraz bankowości elektronicznej (na dzień 15.03.2016 r. do programu przystąpiło 18 banków - Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.).
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov. pl, w zakładce Rodzina 500 plus.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlana


    wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Paradyżu.
    Strona projektu systemowego ''Najtrudniejszy pierwszy krok'' finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji